२०७९ माघ १३ गते शुक्रबार | 27 January, 2023

प्रतिनिधि सभाका ११६ स्थानको नतिजा सार्वजनिक, कहाँ कसले जिते?

- विशेष खबर शुक्रबार ०९, मङि्सर २०७९ ०९:५२

प्रतिनिधि सभाका ११६ स्थानको नतिजा सार्वजनिक, कहाँ कसले जिते?

काठमाडाैं । प्रतिनिधिसभाका १६५ क्षेत्र मध्ये शुक्रबार बिहानसम्म ११६ स्थानको अन्तिम परिणाम सार्वजनिक भएको छ।

नेपाली कांग्रेसले सबभन्दा बढी ४० स्थानमा जित निकालेको छ भने नेकपा एमालेले २९ स्थानमा जित हात पारेको छ।माओवादी केन्द्रले १२ स्थान र नेकपा एकीकृत समाजवादीले १० स्थान जितेको छ।

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले ७ स्थान, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले ४, लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, जनता समाजवादी पार्टी र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले २-२ स्थानमा जित निकालेका छन्। नेपाल मजदुर किसान पार्टी, जनमत पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले १-१ सिट हासिल गरेका छन् भने स्वतन्त्र ५ सिटमा विजयी भएका छन्।

कहाँ कसले जिते?

नेपाली कांग्रेस

(१) मुस्ताङ – योगेश शेरचन

(२) मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ

(३) काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह

(४) काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे

(५) काठमाडौं ४ – गगनकुमार थापा

(६) काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल

(७) रसुवा – मोहन आचार्य

(८) ललितपुर १ – उदय शमशेर जबरा

(९) तनहुँ २ – शंकर भण्डारी

(१०) डडेल्धुरा – शेरबहादुर देउवा

(११) काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी

(१२) पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल

(१३) सुर्खेत २ – हृदयराम थानी

(१४) ओखलढुंगा – रामहरि खतिवडा

(१५) झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा

(१६) पर्सा १ – अजयकुमार चौरसिया

(१७) गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाँई

(१८) म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा

(१९) अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह

(२०) कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर

(२१) दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू

(२२) कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक

(२३) कञ्चनपुर २ – एनपी साउद 

(२४) दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही 

(२५) भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा 

(२६) नवलपरासी पूर्व १ - शशांक कोइराला 

(२७)  तनहुँ १ - रामचन्द्र पौडेल 

(२८)  बाँके ३ - किशोरसिंह राठोर

(२९) रौतहट ४ - देवप्रकाश तिमल्सिना

(३०)  सप्तरी ३ - दिनेश कुमार यादव

(३१) धादिङ २ - राम नाथ अधिकारी

(३२) सुर्खेत १- पूर्णबहादुर खड्का

(३३) नवलपुर २- विष्णु कुमार कार्की

(३४) सिन्धुली १- श्‍यामकुमार घिमिरे

(३५) दाङ ३ - दीपक गिरी

(३६) बर्दिया १ - सञ्जय गौतम

(३७) नवलपरासी पश्चिम १ - विनोद चौधरी

(३८) धनुषा २ - रामकृष्ण यादव

(३९) सिन्धुपाल्चोक २ - मोहनबहादुर बस्नेत

(४०) मोरङ-६ - शेखर कोइराला

नेकपा एमाले

(१) उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी

(२) काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

(३) ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन

(४) गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट

(५) झापा २ – देवराज घिमिरे

(६) झापा ५ – केपी शर्मा ओली

(७) ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई

(८) पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता

(९) अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी

(१०)  प्युठान – सूर्य थापा

(११) लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ

(१२) मकवानपुर २ – महेश बर्तौला 

(१३) सोलुखुम्बु - मानवीर राई 

(१४) पर्वत - पदम गिरी

(१५) झापा ४ - लालप्रसाद साँवा लिम्बु

(१६) रुपन्देही ५ - बासुदेव घिमिरे

(१७) धनकुटा - राजेन्द्रकुमार राई

(१८) कास्की २ - विद्या भट्टराई

(१९) बाँके १ - सूर्य प्रसाद ढकाल

(२०) सिराहा १ - राम शंकर यादव

(२१) बैतडी- दामोदर भण्डारी

(२२) कञ्चनपुर १ - तारा लामा तामाङ

(२३) कपिलवस्तु १ - बलराम अधिकारी

(२४) पाँचथर - वसन्तकुमार नेम्वाङ

(२५) कास्की ३ - दामोदर पौडेल 'वैरागी'

(२६) सर्लाही ३ - हरिप्रसाद उप्रेती

(२७) बारा ३ - ज्वालाकुमारी साह

(२८) बारा १ - अच्युतप्रसाद मैनाली

(२९) धनुषा ३ - जुली महतो

नेकपा (माओवादी केन्द्र)

(१) सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल

(२) सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा

(३) बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल

(४) रोल्पा – वर्षमान पुन

(५) रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर

(६) जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत

(७) गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ 

(८) दाङ २ - रेखा शर्मा

(९) खोटाङ - रामकुमार राई 

(१०) भोजपुर - सुदन किराती

(११) मोरङ ४ - अमनलाल मोदी

(१२) रूकुम पश्चिम - जनार्दन शर्मा

नेकपा एकीकृत समाजवादी

(१) अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर

(२) बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ

(३) बझाङ – भानुभक्त जोशी

(४) दैलेख १ – अमरबहादुर थापा

(५) डोटी – प्रेम आले

(६) सल्यान – प्रकाश ज्वाला 

(७) रौतहट १ - माधवकुमार नेपाल

(८) डोल्पा - धनबहादुर बुढा

(९) धादिङ १- राजेन्द्र पाण्डे

(१०) दाङ १ - मेटमणि चौधरी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

(१) काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली

(२) काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ

(३) काठमाडौं २ – सोबिता गौतम

(४) काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल

(५) चितवन २ - रवि लामिछाने 

(६) ललितपुर ३ - डा. तोसिमा कार्की 

(७) चितवन १ - हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)

(१) बाँके २ – धवलसमशेर जबरा

(२) जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही 

(३) मकवानपुर १ -  दीपकबहादुर सिंह

(४) झापा ३ - राजेन्द्र लिङ्देन

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी

(१) रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

(२) सर्लाही १ -  रामप्रकाश चौधरी 

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)

(१) पर्सा १ – प्रदीप यादव

२) सप्तरी १ - नवलकिशोर साह सुडी

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

(१) कैलाली १ - गंगाराम चौधरी

(२) कैलाली - १ रञ्जिता श्रेष्ठ

नेपाल मजदुर किसान पार्टी (नेमकिपा)

(१)  भक्तपुर १ - प्रेम सुवाल 

राष्ट्रिय जनमोर्चा

(१) बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

जनमत पार्टी

(१) सप्तरी २ - सीके राउत

स्वतन्त्र

(१) बर्दिया २ – लालवीर चौधरी

(२) मोरङ ५ - योगेन्द्र मण्डल

(३) रौतहट ३ - प्रभु साह

(४) सर्लाही ४ - अमरेश सिंह

(५) रौतहट २ - किरणकुमार साह


प्रतिकृया दिनुहोस